+48 58 7126077
Telewizja hotelowa

błękitny5

Telewizja hotelowa.

Telewizja hotelowa umożliwia przekaz wielu kanałów telewizji naziemnej i satelitarnej oraz treści audiowizualnych w wewnętrznej instalacji hotelowej. Wykorzystanie w pełni możliwości uruchomienia telewizji hotelowej wiąże się z wykonaniem prawidłowo instalacji antenowej.
Nasza oferta kierowana jest do właścicieli obiektów hotelowych, pensjonatów a także do przyszłych inwestorów, którzy chcieliby urozmaicić swój obiekt o profesjonalną telewizję hotelową stosując nowoczesne rozwiązania oparte na doświadczeniu naszej firmy przy zachowaniu niewielkich kosztów inwestycji. Współpraca z nami pozwoli zaprojektować kompletną instalację antenową, dobierzemy odpowiedni sprzęt a także wykonamy instalację kablową na etapie budowy oraz wyposażymy i uruchomimy zgodnie z oczekiwaniami inwestora.
Nasza oferta umożliwia korzystanie z wszystkich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej gdzie obecnie transmitowanych jest 24 kanały różnej kategorii oraz niezliczoną ilość kanałów telewizji satelitarnej z jednej i więcej satelit. Najczęstszym rozwiązaniem jest montaż urządzeń do odbioru programów satelitarnych z dwóch satelit najbardziej popularnych w naszej części Europy: Astra i Hot Bird. Dzięki takiemu połączeniu mamy możliwość wprowadzenia w sieć antenową bardzo dużą ilość kanałów telewizyjnych różnej kategorii i wielu językach.
Dodatkowo wykorzystując modulatory oprócz wspomnianych kanałów telewizyjnych możemy uruchomić własną telewizję hotelową wprowadzając np., zdjęcia, filmy, muzykę dedykowaną specjalnie pod Państwa obiekt. Najciekawsze imprezy, nietypowe sytuacje, piękne plenery zawarte w przygotowanym filmie lub prezentacji zapewni wyjątkowy charakter Państwa obiektu.
Ciekawym elementem będzie zastosowanie dedykowanych odbiorników telewizyjnych, które posiadają wbudowane dekodery DVB-S/S2 dzięki czemu odbiór programów telewizji satelitarnej będzie odbywać się na jednym odbiorniku bez konieczności stosowania oddzielnych tunerów. Koszt budowy sieci telewizji hotelowej z zastosowaniem powyższych telewizorów jest prawie identyczny jak w przypadku budowy typowej instalacji antenowej.
Stosując wybrane modele telewizorów możemy uruchomić w odbiornikach tryb hotelowy, który umożliwi zablokowanie pewnych funkcji dostępnych z pilota, dzięki czemu gość hotelowy nie wprowadzi zmian w odbiorniku np., zmiana pozycji kanałów, zbyt głośne odtwarzanie, zmiana parametrów odbioru. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem będzie wymuszenie odtwarzania dedykowanego kanału hotelowego za każdym razem po włączeniu odbiornika co spowoduje oglądanie treści własnej telewizji hotelowej każdorazowo po włączeniu odbiornika.
Wykorzystując urządzenia do transmisji sygnałów HD umożliwiamy przesyłanie dedykowanych kanałów lub filmów w sieć antenową wprowadzając dodatkową atrakcję dla gości hotelowych.
Ostatnia nasza realizacja w jednym z pomorskich pensjonatów pozwala na oglądanie 24 kanałów cyfrowej naziemnej telewizji, ogromnej ilości kanałów telewizji satelitarnej z transponderów Astra oraz Hot Bird w wersji niekodowanej i dodatkowo film prezentujący uroki okolicy pensjonatu znajdującego się w kaszubskim parku krajobrazowym, zdjęcia i filmy z imprez, które odbyły się w obiekcie wraz z tekstem, który wkomponowano w film. Na drugim wewnętrznym kanale uruchomiono przekaz filmów wyświetlanych w dedykowanej Sali kinowej. Prezentowany film transmitowany przez modulator i transmiter HDMI wyświetlany jest na kolejnym kanale każdego odbiornika telewizyjnego w obiekcie.

Skontaktuj się z nami serwis@tmc24.pl. Przygotujemy ofertę w ciągu 24h.

Skontaktuj się z nami