+48 58 7126077
Telewizja naziemna i telewizja satelitarna

Telewizja naziemna i telewizja satelitarna

Antena

TELEWIZJA NAZIEMNA

Instalujemy i modernizujemy instalacje antenowe telewizji naziemnej i satelitarnej. W ciągu ostatnich kilku lat technika antenowa uległa dużej zmianie. Z mapy Polski zniknęły całkowicie instalacje analogowe i w jej miejsce powstała ogólnopolska sieć telewizji cyfrowej nazywane DVB-T. Nowa technologia spowodowała rozszerzenie ofert programowych dla dotychczasowych i nowych nadawców, dzięki zmianie sposobu nadawania sygnału telewizyjnego oraz dodatkowo zdecydowanie lepszą jakość nadawanych audycji wraz z technologią HD.

Obecnie w szerokim paśmie sygnału obecnych jest kilka multipleksów zwanych MUXami. W każdej części kraju znajdują się one na innej częstotliwości jednak zakres programowy jest identyczny:

MUX 1

StopklatkaTV – pierwszy bezpłatny i ogólnodostępny kanał filmowy w Polsce,
8TV – muzyczny,
TTV – program informacyjno-publicystyczno-poradnikowy,
Polo TV – muzyczny, popularyzujący polską muzykę,
ATM Rozrywka – rozrywkowy,
TV Trwam – program religijny,
TVP ABC – dla dzieci,
Fokus TV – program edukacyjny.
MUX 2

Polsat,
Polsat Sport News,
TVN,
TVN7,
TV Puls,
TV Puls 2 ,
TV4,
TV6.
MUX 3

TVP1 HD,
TVP2 HD,
TVP Regionalna,
TVP Kultura – artystyczno – kulturalny,
TVP Historia – historia Polski i świata,
TVP Rozrywka- kanał rozrywkowy z bogatych zasobów Telewizji Polskiej,
TVP Info – kanał informacyjny Telewizji Polskiej.
Najnowsza propozycja programowa na MUX 4

Metro TV – kanał ogólnotematyczny. Właścicielem jest Agora S.A.
Zoom TV – kanał o charakterze uniwersalnym.
Nowa TV – kanał o profilu filmowo-rozrywkowym z programami informacyjnymi
WP1- kanał obejmuje trzy pasma tematyczne: publicystyczne, lifestylowe i informacyjne. Właścicielem jest Wirtualna Polska Holding.
Do odbioru każdego z nich wymagana jest antena kierunkowa w zależności od regionu kraju i odległości od nadajnika dobierany jest typ i zysk anteny.

Nasz firma pomoże dobrać odpowiedni sprzęt, dokona pomiaru sygnału oraz zastosuje odpowiednie elementy systemu celem uzyskania prawidłowego obrazu.

TELEWIZJA SATELITARNA

Ogromna ilość nadajników satelitarnych pozwala odbierać na terenie naszego kraju kilka tysięcy programów telewizyjnych w zależności od tematyki i języka. Instalacje wykonywane przez naszą firmę umożliwiają połączenie w jedną sieć programów naziemnej cyfrowej telewizji DVB-T i telewizji satelitarnej. Stosują odpowiednie elementy: multiswitche, wzmacniacze, gniazda, elementy aktywne i pasywne do punktu końcowego doprowadzamy sumę wszystkich sygnałów za pomocą jednego kabla koncentrycznego. Zbudowane instalacje umożliwiają odbiór w każdym gnieździe w domu, biurze, hotelu inne niezależne programy telewizyjne i radiowe.

W jednej z naszych realizacji w hotelu zastosowaliśmy system telewizji naziemnej DVB-T z dostępem do wszystkich aktualnie nadawanych programów oraz telewizja satelitarna niekodowana gdzie zaprogramowanych jest ponad 100 europejskich kanałów satelitarnych: polskie, niemieckie, włoskie, hiszpańskie, rosyjskie, holenderskie, szwedzkie, francuskie, angielskie. Sygnał poprzez multiswitch wprowadzony został w sieć antenową i jednym kablem koncentrycznym doprowadzony do każdego odbiornika z możliwością odbioru niezależnie w każdym z nich. Dodatkowo wprowadzono kanał hotelowy, który emituje przygotowany film reklamowy opisujący hotel, atrakcje na miejscu i w najbliższym otoczeniu. Kolejnym elementem jest możliwość oglądania we wszystkich odbiornikach kanału nadawanego z sali kinowej czyli oglądany film jest emitowany na pozostałych odbiornikach w pokojach hotelowych.

Zastosowane odbiorniki telewizyjne z wbudowanym tunerem satelitarnym pozwalają na sterowanie jednym pilotem pomiędzy kanałami telewizji naziemnej i satelitarnej oraz dodatkowo funkcja hotelowa wymusza uruchamianie odbiornika na dedykowanym kanale, na którym przy uruchamianiu zawsze startuje kanał hotelowy z prezentacją.

Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami