+48 58 7126077
Gdy znajdziesz portfel na ulicy licz się z tym, że Policja może się z Tobą skontaktować bardzo szybko

Zgubiłeś portfel – analizuj szybko! Gdzie portfel mógł ci wypaść – gdzie go mogłeś stracić? Wróć na to miejsce i się rozglądaj, szperaj jak Sherlock Holmes. Staraj się nie panikować. Monitoring uliczny jest dla Ciebie zbawienny, bo uchroni przed stratą czasu podczas wyrabiania nowych dokumentów, blokowania kart bankowych, a co bardzo istotne może spowoduje, że wraz z portfelem Twoja gotówka wróci do Ciebie, a bezcenne zdjęcia w portfelu będą dalej zdobiły jego wnętrze.

Historia prawdziwa: Miła pani lat ok 60 przemieszczała się rowerem po ulicy. Gdy przekraczała wysoki krawężnik wypadł jej portfel. Nie zauważyła tego faktu przez kilkadziesiąt minut . Zguba znalazła się na pasie drogowym. Przejeżdżający kierowca o sokolim wzroku zatrzymał się, a pasażer auta podniósł portfel i go przywłaszczył. Rezolutna właścicielka portfela zgłosiła się o pomoc do właściciela stacji monitorującej. Namierzony właściciel pojazdu nie miał szans skryć się. Nowoczesne kamery mogą rozpoznać pojazd i właściciela bardzo szybko. Utrudnieniem jest oczywiście maseczka, którą nowy właściciel portfela założył przywłaszczając  portfel. Ale postawa, kolor włosów, waga, sposób ubierania i chodzenia złodzieja, może być rozpoznana przez sąsiadów i innych znajomych dzięki zapisowi monitoringu. Historia starszej pani pokazuje, że szybka reakcja i konsekwencja w działaniu zawsze się opłaca. Złodziej, który jak twierdzi, wrzucił portfel do konkretnej skrzynki pocztowej będzie na pewno pod baczną kontrolą Policji – czekamy na informacje od starszej pani czy zawartość portfela wróciła w 100%. Znając realia złodziej będzie musiał zwrócić gotówkę jeżeli jej tam nie będzie.

Gdy znajdziesz portfel na ulicy licz się z tym, że Policja może się z Tobą skontaktować bardzo szybko. Tłumaczenie, że nie masz już tego portfela bo go wrzuciłeś do skrzynki pocztowej może nie być wystarczającym argumentem aby nie ponieść konsekwencji swojego czynu. Gdy znajdziesz  portfel odeślij go do najbliższego posterunku Policji. Nie wzbogacaj się  na czyimś nieszczęściu! Opowiedz o takiej postawie dzieciom i młodzieży, co należy zrobić i co jest uczciwe, a co nie jest uczciwe.

Jeżeli jesteś  właścicielem kamer, korzystaj na bieżąco z tego dobrodziejstwa. Zgłaszaj firmie konserwującej awarie, zużycie sprzętu aby system zawsze był sprawny i pomocny właśnie wtedy gdy tego potrzebujesz.

Monitoring w domu

          

Skontaktuj się z nami