+48 58 7126077
Telewizja dozorowa dla Wspólnot Mieszkaniowych

Telewizja dozorowa dla Wspólnot Mieszkaniowych

System telewizji dozorowej dedykowany dla Wspólnot Mieszkaniowych ma na celu obserwację i rejestrację terenów dojazdowych do budynków, parkingów i klatek schodowych.

Najczęściej montowane kamery mają na celu podgląd z mozliwościa późniejszej analizy zapisu dlatego podczas doboru sprzętu należy analizować potrzeby w zakresie ilości i ceny systemu.

System analogowy obecnie (marzec 2014) charakteryzuje się niższym kosztem ale większym nakładem urządzeń rejestrujących. Kamera analogowa obecnie posiada najwyższą rozdzielczość do 800 linii gdzie kamera IP może przekazywać sygnał do rejestratora w rozdzielczości od 1,3MPix do ponad 5MPix.

System cyfrowy IP umożliwia rejestrację większej ilości szczegółów niestety kosztem ceny. Zdecydowana większość instalacji w dniu dzisiejszym realizowana jest przy użyciu kamer i rejestratora w technologii IP HD.

Urządzenia montowane są na budynkach w miejscach trudno dostępnych, rejestrują wjazd do hali garażowej, na słupach oświetleniowych.

Kontrolą objęte są równiez place zabaw dzieci, klatki schodowe, nierzadko w przypadku braku mozliwości doprowadzenia instalacji kablowej transmisja sygnału realizowana jest przez radiolinię i transmisję bezprzewodową. Rejestratory umieszczone w szafie RACk.

Kamery montowane na budynku posiadają mozliwość podglądu w nocy dzięki dodatkowym promiennikom podczerwieni, ukryte w nietypowych miejscach, w klatkach schodowych, windach. Dodatkowo wskazanym elementem jest zabezpieczenie całej instalacji systemem sabotażowym, który w przypadku kradzieży uruchamia powiadomienie SMS i alarm głośny na obiekcie. Usługa polega na zabezpieczeniu pętlą sabotażową wszystkich kamer i instalacji, w przypadku próby zerwania lub uszkodzenia instalacji system alarmowy sygnalizuje dźwiękowo, optycznie oraz komunikatem SMS o zdarzeniu. W naszych dotychczasowych instalacjach zdarzało się, ze powyższa funkcja była bardzo przydatna.

Urządzenie rejestrujące wraz z zasilaniem zamontowane jest w szafie RACK lub specjalnej obudowie metalowej zabezpieczonej przed otwarciem.

Analizując koszty kazdej inwestycji celem przygotowania optymalnej oferty nasz przedstawiciel spotyka się z osobą upoważnioną do rozmów ze strony Wspólnoty i dokonuje zapoznania z terenem i oczekiwaniami. Po weryfikacji przedstawiamy nasze propozycje dostosowane do oczekiwań klienta oraz kompleksową ofertę wraz z proponowaną lokalizacja punktów kamerowych. W ofercie znajduje się część opisowa ze wskazaniem punktów oraz zdjęcia miejsc objętych obserwacją oraz kalkulacja cenowa z wyszczególnieniem każdego elementu systemu ze zdjęciem i opisem produktu.

Staramy się przygotowywać elastyczną ofertę dostosowaną do potrzeb klienta pod względem sprzętu i form płatności. Możliwość rozliczenia usługi ze stawką 8% VAT sprawia, ze nasza oferta jest bardzo konkurencyjna.

Każdy projekt wykonywany jest przez grupę serwisantów odpowiednio przygotowanych do realizacji zlecenia. Nad całością opiekę sprawuje opiekun projektu, który odpowiedzialny jest za wszelkie kontakty z inwestorem.

Proponując sprawdzony sprzęt do systemu telewizji dozorowej oferujemy przedłużenie gwarancji nawet do 36 miesięcy pod warunkiem podpisania umowy na serwis i konserwację wykonywaną co 6 miesięcy celem zapewnienia prawidłowej pracy systemu.

Dostęp do archiwum zdarzeń oraz bieżących obrazów możliwy z poziomu lokalnego jak również przez internet dla osób posiadających uprawnienia – login i hasło. W przypadku braku stałego adresu IP dedykowanego dla systemu nasza firma oferuje w ramach umowy bezpłatnie dyndns, który upoważnia logowanie do rejestratora poprzez domenę np, http://wspolnota.dyndns.tv.

Zapraszamy do wysyłania zapytań z naszego formularza celem spotkania i oceny naszej oferty, która znalazła zastosowanie w kilku trójmiejskich Wspólnotach.

Skontaktuj się z nami