+48 58 7126077
Manipulatory w systemie alarmowym

Manipulatory w systemie alarmowym

Elementem służącym do codziennej obsługi systemu alarmowego jest manipulator. Wykorzystujemy w naszych sysetmach od najprostszych tzw, strefowych obsługujących tylko jedną strefę dozorową. Manipulator przypisany jest do jednej strefy i umożliwia załaczanie, wyłączanie i skasowanie alarmu.

Urządzeniem do zarządzania wszystkimi funkcjami w centrali alarmowej jest manipulator LCD.

Do dyspozycji mamy manipulator LCD podstawowym zapewniający pełną kontrolę nad centralą alarmową – załaczanie, wyłączanie stref, blokowanie linii dozorowych, przeglądanie alarmów, awarii, historii zdarzeń oraz zmian w konfiguracji.

Bardziej rozbudowanym urządzeniem jest manipulator LCD z czytnikiem kart zbliżeniowych. Posiada on wszystkie funkcje opisane powyżej i dodatkowo umożliwia obsługę kart zbliżeniowych np, załączanie, wyłączanie czuwania bez kodu PIN a jedynie przez kartę, otwieranie drzwi, itp.

Nowościa wprowadzoną do obsługi w 2013 roku jest manipulator TSG z ekranem dotykowym o przekątnej 4,3 cala. Manipulator umożliwia obsługę systemu z poziomu wirtualnej klawiatury, wprowadzone makra powodują, że codzienna obsługa funkcji sterowania realizowana jest przez dotknięcie odpowiedniej ikony. Rozwiązanie dedykowane dla domów jednorodzinnych gdzie wykorzystywane są funkcje sterowania np, oświetlenia, rolet, automatyki budynku. Wyświetlacz po uśpieniu pełni funkcję ramki z prezentacją zdjęć.

Ostatnim rozwiązaniem jest najnowsza propozycja firmy Satel z końca 2013 roku manipulator TSI z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali. Urządzenie stanowi centrum zarządzania z funkcjami inteligentnego domu. Intuicyjny wyświetlacz pełni funkcję od obsługi codziennej – załączanie, wyłączanie systemu – po sterowanie oświetleniem, podlewaniem ogrodu, sterowanie rolet, podglad stanu wejść, dostęp do historii zdarzeń. Wszystkie dostępne funkcje prezentowane są w formie graficznej gdzie można wprowadzić również swoje indywidualne znaki i zdjęcia, które po dotknięciu uruchomią odpowiednią funkcję. Dzięki zastosowaniu czujników temperatury w systemie ABAX mozna podglądać na bieząco temperaturę w wybranych częściach domu i w przypadku przekroczenia stanów minimalnych lub maksymalnych wyzwalać zaprogramowane funkcję – zamykanie rolet, włączenie dodatkowego ogrzewania włącznie w wysłaniem SMS o przekroczonym stanie.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest mozliwość podglądu kamer IP na manipulatorze. Kamera umieszczona na wjeździe na posesje przekaże nam obraz wprost na wyświetlacz manipulatora TSI.

Manipulator można spersonalizować czyli dostępne funckje mogą być realizowane po zalogowaniu przez użytkownika więc każdy z nich może mieć inną szatę graficzną i inne funkcje sterowania.

Wygaszacz ekranu prezentuje ramkę ze zdjęciami przez co produkt stanowi elegancki element w wystroju naszego domu.

Skontaktuj się z nami